Menu Zamknij

Zofia Piątkowska-Wolska

Od 2012 roku propaguję ideę kamishibai w Polsce.
Jestem redaktorką naczelną Wydawnictwa Tibum, certyfikowaną trenerką na poziomie 5. EQF.
Przeprowadziłam ponad 2500 godzin szkoleń z zakresu kamishibai.

kamishibai

Ukończyłam filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zarządzanie na Uniwersytecie Lyon III. Przetłumaczyłam kilkanaście książek z języka francuskiego, między innymi „Myśli płynące z serca XIV Dalajlamy”.

Od 2012 roku organizuję szkolenia, na których uczę metody kamishibai. Od 2017 roku prowadzę również szkolenia związane z wykorzystaniem literatury i ilustracji w działaniach edukacyjnych: storytelling, bajkoterapia, visual literacy. W 2019 roku Ukończyłam Szkołę Trenerów Meritum.

 
 

W 2012 roku poznałam kamishibai z bliska podczas Międzynarodowej Konferencji Kamishibai w siedzibie UNESCO.

Tak też powstało Wydawnictwo Tibum – z zauroczenia kamishibai, dotąd nie znanej mi formy prezentacji książki obrazkowej. Od 2013 roku szkolę bibliotekarzy i nauczycieli w całej Polsce na szkoleniach i warsztatach.

W 2013 Wydawnictwo Tibum otrzymało nagrodę główną w kategorii Kultura w konkursie Świat Przyjazny Dziecku przyznawanej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka za 2013 rok.

Dzięki przyjęciu Tibum w 2016 roku do grona członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Kamishibai z siedzibą w Tokio pogłębiamy naszą wiedzę na temat kamishibai i jego możliwości oraz mamy szanse na bieżąco śledzić rozwój tej metody na świecie.

Zofia Piatkowska-Wolska Redaktor Naczelna Wydawnictwa Tibum