Menu Zamknij

Zofia Piątkowska

Od 2012 roku propaguję ideę kamishibai w Polsce.
Jestem redaktorką naczelną Wydawnictwa Tibum, certyfikowaną trenerką rozwoju osobistego na poziomie 5. EQF. Przeprowadziłam ponad 6000 godzin szkoleń z zakresu kamishibai, storytellingu, bajkoterapii.

Proponuję szkolenia z zakresu szeroko pojętego rozwoju osobistego z wykorzystaniem tekstu i obrazu oraz naszej wrodzonej uważności.

kamishibai

Ukończyłam wydział filozoficzny na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zarządzanie na Uniwersytecie Lyon III. Przetłumaczyłam kilkanaście książek z języka francuskiego, między innymi książki Lise Bourbeau oraz „Myśli płynące z serca” XIV Dalajlamy.

Od 2012 roku organizuję szkolenia, na których uczę metody kamishibai.

Od 2017 roku prowadzę szkolenia związane z wykorzystaniem literatury i ilustracji w działaniach edukacyjnych: storytelling, bajkoterapia, visual literacy, mindfuldness.

Ukończyłam certyfikowany kurs mindfulness MBSR według prof. J. Kabat-Zinna, od 2023 roku jestem certyfikowanym przewodnikiem Kąpieli Leśnych – certyfikacja The Mindful Tourist.

 

W 2012 roku poznałam kamishibai z bliska podczas Międzynarodowej Konferencji Kamishibai w siedzibie UNESCO.

Tak powstało Wydawnictwo Tibum – z zauroczenia kamishibai, dotąd nie znanej mi formy prezentacji książki obrazkowej. Od 2013 roku szkolę bibliotekarzy i nauczycieli w całej Polsce na szkoleniach i warsztatach.

W 2013 Wydawnictwo Tibum otrzymało nagrodę główną w kategorii Kultura w konkursie Świat Przyjazny Dziecku przyznawanej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka za 2013 rok.

Dzięki przyjęciu Tibum w 2016 roku do grona członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Kamishibai z siedzibą w Tokio pogłębiamy naszą wiedzę na temat kamishibai i jego możliwości oraz mamy szanse na bieżąco śledzić rozwój tej metody na świecie.

Skończyłam szkołę trenerów Meritum. Proponuję szkolenia z zakresu szeroko pojętego rozwoju osobistego z wykorzystaniem tekstu i obrazu oraz naszej wrodzonej uważności.

Zofia Piątkowska, redaktor naczelna Wydawnictwa Tibum